Ugrás a fő tartalomra

Kóbor igazolványok

Úgy tűnik, elhagytam az igazolványom - jön az üzenet.
Na persze. Ez ugye azt jelenti, hogy az összes fontos dokumentumot is. Szépazélet. De legalább a telefonja megvan. Modern kor gyermeke, a telefon úgyis hozzá van nőve. Most ez vigasztal.
Este megbeszéljük, merre járt. A buszon még megvolt, a négyeshatoson már nem találta. Remek. Akkor csak a csepeli buszvégállomáson, a hév-végállomáson meg a hévpótlókon kell keresni.
Másnap:
Elmentél? Megkérdezted?
El, de nincs ott.
Harmadnap:
Kerested?
Igen, semmi.
Telefonálok a Talált tárgyak osztályára. Kifejezetten barátságos, életvidám női hanggal megbeszélem, mi a helyzet, villámgyorsan megnézi, majd sajnálkozva közli: még nincs itt, de hívjam fel pár nap múlva.
Mégsem hívom.
Negyednapra elfogy az inzulin. Sebaj. Mai világban ez egyszerűbb, hiszen kifejezetten javasolt, hogy telefonon intézzünk mindent, amihez nem feltétlenül szükséges a személyes jelenlét. A nőgyógyászat nem ilyen, úgyhogy már pár órája kornyadozva és türelmesen várakozok, amikor bevillan: inzulin! Gyorsan odaszólok gyermekemnek, hívja csak fel a háziorvost. Hívhatnám persze én is, de hol marad akkor a felelősségvállalás, mint a nagykorúság fontos kelléke? Ugye.
Még pár órát darvadozok a nőgyógyászatban, az egészségügy áldásain és átkain merengve, amikor érkezik az sms, hogy a recept a felhőbe feltéve. Egészen felélénkülök. Végre történik valami. Négy órás várakozás után mindennek örülni kell. Gyorsan írok is a fiamnak, hogy váltsa ki hamar a receptet. Aztán bosszúsan visszakornyadok. E-receptet? Személyi nélkül?
Basszus, nem fog menni.
Erre jön a válasz:
Megvan!
Hát mi van meg?
Az iratok!
Hol volt?
Egy buszsofőrnél.
Gyorsan felhívom, mert szeretném hallani a történetet. A mesét. Hogy utánajárt, és addig kereste, míg megtalálta. És így is volt. Bár, igaz ami igaz, az iratok keresték lankadatlanul a gyermeket. Illetve a buszsofőr, aki megtalálta.
Amióta ez a pötty-kijelzős rendszer működik, másodpercek alatt át tud változni a buszok száma. És a földi halandó sosem tudhatja, mikor. Így fordulhat elő, hogy mikor a végállomáson felszállva még jónak tűnik a busz száma, mégsem szabad belemélyedni az olvasgatásba, mert indulásig még kiderülhet: sofőrünk járatot váltott. Aztán meglepetés lehet, hogy az olvasásból kiemelkedve ismeretlen városrészeken robogunk keresztül.
Na, valahogy így történt most is.
Az iratokat megtaláló sofőr pedig ráírt gyermekemre a messengeren. Sőt, hogy fokozza, még házhoz is hozta.

Erről több dolog is  eszembe jutott, persze. Például az, hogy nem véletlenül jelenti a csemete neve: akit az Isten is óv.
Meg az is, hogy jó megfürdeni az emberi szívjóságban. Ilyenkor még inkább hajlandó vagyok hinni az emberekben. És ez mindkettőnknek jó. Az emberiségnek is, meg nekem is.
Szeretek ilyen történeteket hallani. És most pont azért meséltem el neked is, hátha benned is jó érzéseket kelt.

Szép napot!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Ki hallott már ilyet?

Ki hallott már ilyet?! Fül-her-pesz? Ráadásul az övsömör vírusa okozza? (És főleg: hogy lehet ebből minél gyorsabban kijönni?) Gyönyörű jelmezt kaptam a Háború és béke első jeleneteiben. Elegáns padlizsánszínű estélyi, kesztyűvel, kis stólával, kis színházi táskával, finom mívű, fényes ékszerekkel. Hozzá hol banán- hol paradicsomkontyot fésültek fodrászaink fürge ujjai. Egy szó, mint száz: teljes mértékben elégedett voltam ezzel az "outfittel". Elégedetten mustrálgattam magam a kisebb-nagyobb tükrökben. Ez az az életérzés, amiért különösen is izgalmas számomra az operajátszás. Nagyon szeretek játszani. Szeretek énekelni is. Szeretem a zenei kihívásokat. Nem bánom, ha meg kell dolgozni az eredményért. Prokofjev műve sem adta könnyen magát. Hónapokkal előbb kezdtük az ismerkedést, a szokásos prüszkölésekkel. Mert nem elég, hogy rengeteg a kórusanyag, rengeteg a szöveg, de ráadásul oroszul! Ki emlékszik már arra! Persze, az előző évezredből itt maradt matrónaként nem jelent szám...

Felviszel

Amikor meghallgattam az eredetit, az angolt, összeszorult a szívem, és önkéntelenül folyni kezdett a könnyem. És nem csak azért, mert maga a szám igazán könnypedálos. Előtte nap tudtam meg, hogy apu kórházba került . Mikor ezt a dalt meghallottam, éreztem: üzenet ez nekem.  De nem akartam tudomást venni róla.  Amikor a műtőorvossal beszéltem, és azt mondta, hogy jövő kedden akár haza is engedik, annyira jó állapotban van, gyorsan elkezdtem kutatni idősotthon után. Mert azért mégis... Amikor a kórussal próbáltunk a hanganyag felvételére, szinte hálás voltam a sok kacagásért, ami a sutácska szöveg miatt csendült fel innen-onnan. Legalább nem kellett megmagyarázni fancsali ábrázatomat. Amikor a műtét után megkérdeztem, mit hozzak neki, mi esne jól, sajtot kért. Belefacsarodott a szívem, mert rögtön az ugrott be: "Édes fiacskám, egy kis sajtot ennék", de elhessegettem a rossz előérzeteket.  Amikor a szubintenzív őrzőben beszéltem az osztályvezető orvossal, és mondta, hogy kic...

Nőgyógyászat

A lépcső aljában megállok. Kellemes, jóindulatú félhomály a széles, büszke lépcsőházban, tartózkodó nagyúri elegancia. Szép lassan elindulok fölfelé. Biztos, hogy ide kellett jöjjek? Eszembe jut a taxisofőr tapintatos várakozása. Csak azután indult tovább, hogy a metsző szélben elvánszorogtam a hatalmas kapuig, és beléptem ebbe a hatalmas előtérbe. Mintha egy nagy bál után érkeztem volna, megkésett vendégként. Lépegetek fölfelé az elcsendesedett előcsarnokban. Megkönnyebbülten veszem észre az üvegkalitka mögött szótlanul kornyadozó portást: Elnézést, ügyelet van? Igen, balra, a szülészeten. Nekem csak nőgyógyászat kell. Az is ott van. Lassan döcörgök tovább. Habár a lázam megszűnt, a szédülés még nem. A szülőszoba előtt két kékruhás beszélget - láthatóan kórházi öltözékben. A férfi néhány udvarias szó után visszamegy. A nő marad. Nézem: nem személyzet. Pedig nadrágban van. A folyosón ülők felugranak, hozzásietnek. Na, azért ezt irigylem a romáktól. Nem hagyják magára a rokont a k...